Araştırmacı Yazarlar
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

GALERİ

Bu Müjdeye Senin de İhtiyacın Var!!

Bu Müjdeye Senin de İhtiyacın Var!!

Tarih 15 Haziran 2011, 09:36 Editör S.Yasin AKDENİZ

Araştırmacı ol yazar ol araştır onu bulduğunu yaz tıpkı benim gibi.

Dert keder ve hüzünlerle yoğrulmuş şu bedenin yorgun düşen bedenin mi var. Artık mutlu bir haber belki bir ümit hatta bir müjde duymak mı isterdin. Ve seni böylesine mutsuz kılan şu içinde bulunduğun dünyanın ardı arkası kesilmez problemleri mi? O halde sana öyle bir müjde veriyorum ki bu sonsuz güzel haber ile artık sana bir daha ümitsizlik dert keder uğramayacak senin kapını çalamayacak sende buyur etmeyeceksin artık..

Ve bu müjde ile öyle bir zenginlik öyle bir kuvvet dayanak noktası bulacaksın ki seni dünyanın bütün şerlerinden emin edecek.. çok mu meraklandın. O halde heyecanına bir dur de ve şu satırları okurken kendi kalb gözünden kalp kulağına fısıltıymış gibi dinle. Bu dinleyişinde aklını kısa süreli kısa devreye uğrat. Evet o nu kısa devreye uğrat ta kalbinin derinliklerinden gelecek o ses sana pürüzsüz her şeyden haber versin. Zira sen öyle bir hazinesin ki fakat anahtarlarını kaybetmiş sin. Aradığın cevaplar hep sende saklı. Bu müjde de o anahtarı bulacaksın. Ve tüm hazinelerin sonsuz mutluluğun sahibi olacaksın..

Evet o ses manen sana der ki: Allah bir dir. Başka hiçbir şeye boşu boşuna müracaat edip kendini gereksiz yere yorma. Hem onlara tenezzül edipte minnet çekme. Onlara çaresizce meyil ederek boynunu bükme. Onların arkasına düşüp zahmetler hiç çekme ve onlardan korkup titreme. Çünkü evrenin galaksilerin odunsuz kömürsüz yanan bütün güneşlerin her şeyin sahibi bir dir. Ve her şeyin anahtarı dizgini sadece onun elindedir ve her şey onun emri ile hal edilir. Eğer O nu bulursan her isteğine kesin kavuşursun ve ardı arkası kesilmeyen bütün korku ve kederlerinden kurtulursun.

Evet sesini duyar gibiyim şuan. O nu nasıl bulurum. O kayıp birimi ki O nu bulayım. Hayır hayır aslaaa..  O kayıp değil senin kalbin gönlün aklın ruhun kaybolmuş çoklukların içinde boğulmuşsun boğuluyorsun. Hadi çık bu karma karışıklıklardan. Vazgeç öldüğünde çürüdüğünde elbise değiştiğinde seni bırakacak bütün vefasız her madde ve nesneden her cisimden. Somut metaryalist mide ve şehvet eksenli bir bulanıklıktan cennet gibi sonsuz bir sabaha aç gözlerini. Yeter artık bıkmadın mı kendine acı çektirmekten. Seni kimse sen olduğun için sevmiyor O ndan başka bunu anla artık. Seni seven çıkarları için seviyor. Güzelliğin için seviyor. Menfaatin için seviyor. Sen hiç çirkin görünümlü kokuşmuş yanına o kokudan yaklaşılmayan çulsuz birinin sevildiğini ona çılgıncasına aşık oldunduğuna şahit oldun mu? O halde kanma bu sahte sözlere. Aldanma bu sahte gülüşlere. Genç sen ihtiyarlayacak vucudunda buruşmadık kırışmadık tek karen kalmayacak. Akıllıysan bir gun o akıl teklemeye uğrayacak. Gözlerinin feri elbet sönecek. Dişlerin dahi dökülecek. Varlıklı isen elbet bir gün muhtaç hale geleceksin o varlık sınırlı ve bitecek. Hadi uyan uyan boş hulyalarda geçici rüyalardan uyan. Gerçeklerle yüzleş. Yüzleşki artık mutsuz olmayasın. Serhoşluktan ayyaşlıktan uyanan birinin çektiği baş arısını çekme. Zehirli bal gibi yediklerin sana sunulanlar. Hangi mutluğun sonu bitmiyor ki şu yalan alemde. Vesaire vesaire akla kapı açtım  fakat tercihini elinden almıyorum.. evet O nu bul. Araştırmacı ol yazar ol araştır onu bulduğunu yaz tıpkı benim gibi. Ondan hep güzellik bulacaksın. Ondan hep güzellik alacaksın emin ol.

Hadi ama artık söyle onu nasıl bulacağım diye ısrarla hala soruyorsun bana. Her şey sana cevab veriyor hala görmüyor musun kapa gözlerini kalbinle aşkınla sevginle bak her şeye.. hadi bir elma ağacına uzat  ellerini. Ve kopar o elmayı. Şimdi götür ağzına. Isır hart diye. Şapırtata şapırtada sulu sulu yemeye başla. Damağında hisset o tadı. Ve yutkun ve o yutkunduğun an dur şimdi.. düşünmeye başla. Deki elma çok tatlıydı. Suluydu. Damak tadıma göreydi. Ama bu ağaç beni tanımaz ki nasıl bu kadar zevkime münhasır bu kıvamda bir aşçılık ile sunmuş bana o dal ellerinden sunmuş bu elmayı. Hem ben yedim tad aldım. Ama yutkundum. Kontrol benden kayıp oldu. Vucudumda o elma şimdi kanıma böbreklerime karaciğerime damarlarıma yayılıyor. Posası ayrı bir yerde atılmak için depolanıyor.

Evet yaşasın Oleyyyyyy buldum onu. İşte O . her şey O . Yalnız O. Evet O var her hucrede her zerrede her atomda.. evet evet O var O.. buldum seni sobeledim seni. Sıyrıldım artık bu saçma sapan dertlerimden. Çünkü O var. Ve onun elinde güçevet O nun gücu adına bir otum ben taş ve toprağı delen. Evet ot taş toprağı delecek kuvvette değil amma O nu bildiği için o taş ve toprağı deliyor. O halde bende artık ot gibiyim. Hangi taş hükmünde keder çıkarsa karşıma O nun ile deler geçerim keyfimide bozmam. Al benden bu kadaranlarsan mutluluk seni elbet  yakalar.. daha da çözemesen bu satırları ebedi problemler yakandan tutup yakalar

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Süleyman Yasin AKDENİZ

Mustafa Avnullah Özmansur Hocamızı Tanımanın Mutluluğu

Mustafa Avnullah Özmansur Hocamızı Tanımanın Mutluluğu Öyleki Avnullah hoca bir kadiri şeyhi çeşitli ilmi eserleri var ömrünü ilahi rızaya adamış kulluğu içinde bir sulta...

Hayatınızdan Fareleri Çıkarın

Hayatınızdan Fareleri Çıkarın batıl tek başına ayakta duramayacak kadar çürüktür.
Umudumuz uzatmalarda17 Eylül 2015

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: ELD Haber Sistemi