15 Haziran 2011, 09:36 - 
Bu Müjdeye Senin de İhtiyacın Var!!

Bu Müjdeye Senin de İhtiyacın Var!!

Araştırmacı ol yazar ol araştır onu bulduğunu yaz tıpkı benim gibi.

Dert keder ve hüzünlerle yoğrulmuş şu bedenin yorgun düşen bedenin mi var. Artık mutlu bir haber belki bir ümit hatta bir müjde duymak mı isterdin. Ve seni böylesine mutsuz kılan şu içinde bulunduğun dünyanın ardı arkası kesilmez problemleri mi? O halde sana öyle bir müjde veriyorum ki bu sonsuz güzel haber ile artık sana bir daha ümitsizlik dert keder uğramayacak senin kapını çalamayacak sende buyur etmeyeceksin artık..

Ve bu müjde ile öyle bir zenginlik öyle bir kuvvet dayanak noktası bulacaksın ki seni dünyanın bütün şerlerinden emin edecek.. çok mu meraklandın. O halde heyecanına bir dur de ve şu satırları okurken kendi kalb gözünden kalp kulağına fısıltıymış gibi dinle. Bu dinleyişinde aklını kısa süreli kısa devreye uğrat. Evet o nu kısa devreye uğrat ta kalbinin derinliklerinden gelecek o ses sana pürüzsüz her şeyden haber versin. Zira sen öyle bir hazinesin ki fakat anahtarlarını kaybetmiş sin. Aradığın cevaplar hep sende saklı. Bu müjde de o anahtarı bulacaksın. Ve tüm hazinelerin sonsuz mutluluğun sahibi olacaksın..

Evet o ses manen sana der ki: Allah bir dir. Başka hiçbir şeye boşu boşuna müracaat edip kendini gereksiz yere yorma. Hem onlara tenezzül edipte minnet çekme. Onlara çaresizce meyil ederek boynunu bükme. Onların arkasına düşüp zahmetler hiç çekme ve onlardan korkup titreme. Çünkü evrenin galaksilerin odunsuz kömürsüz yanan bütün güneşlerin her şeyin sahibi bir dir. Ve her şeyin anahtarı dizgini sadece onun elindedir ve her şey onun emri ile hal edilir. Eğer O nu bulursan her isteğine kesin kavuşursun ve ardı arkası kesilmeyen bütün korku ve kederlerinden kurtulursun.

Evet sesini duyar gibiyim şuan. O nu nasıl bulurum. O kayıp birimi ki O nu bulayım. Hayır hayır aslaaa..  O kayıp değil senin kalbin gönlün aklın ruhun kaybolmuş çoklukların içinde boğulmuşsun boğuluyorsun. Hadi çık bu karma karışıklıklardan. Vazgeç öldüğünde çürüdüğünde elbise değiştiğinde seni bırakacak bütün vefasız her madde ve nesneden her cisimden. Somut metaryalist mide ve şehvet eksenli bir bulanıklıktan cennet gibi sonsuz bir sabaha aç gözlerini. Yeter artık bıkmadın mı kendine acı çektirmekten. Seni kimse sen olduğun için sevmiyor O ndan başka bunu anla artık. Seni seven çıkarları için seviyor. Güzelliğin için seviyor. Menfaatin için seviyor. Sen hiç çirkin görünümlü kokuşmuş yanına o kokudan yaklaşılmayan çulsuz birinin sevildiğini ona çılgıncasına aşık oldunduğuna şahit oldun mu? O halde kanma bu sahte sözlere. Aldanma bu sahte gülüşlere. Genç sen ihtiyarlayacak vucudunda buruşmadık kırışmadık tek karen kalmayacak. Akıllıysan bir gun o akıl teklemeye uğrayacak. Gözlerinin feri elbet sönecek. Dişlerin dahi dökülecek. Varlıklı isen elbet bir gün muhtaç hale geleceksin o varlık sınırlı ve bitecek. Hadi uyan uyan boş hulyalarda geçici rüyalardan uyan. Gerçeklerle yüzleş. Yüzleşki artık mutsuz olmayasın. Serhoşluktan ayyaşlıktan uyanan birinin çektiği baş arısını çekme. Zehirli bal gibi yediklerin sana sunulanlar. Hangi mutluğun sonu bitmiyor ki şu yalan alemde. Vesaire vesaire akla kapı açtım  fakat tercihini elinden almıyorum.. evet O nu bul. Araştırmacı ol yazar ol araştır onu bulduğunu yaz tıpkı benim gibi. Ondan hep güzellik bulacaksın. Ondan hep güzellik alacaksın emin ol.

Hadi ama artık söyle onu nasıl bulacağım diye ısrarla hala soruyorsun bana. Her şey sana cevab veriyor hala görmüyor musun kapa gözlerini kalbinle aşkınla sevginle bak her şeye.. hadi bir elma ağacına uzat  ellerini. Ve kopar o elmayı. Şimdi götür ağzına. Isır hart diye. Şapırtata şapırtada sulu sulu yemeye başla. Damağında hisset o tadı. Ve yutkun ve o yutkunduğun an dur şimdi.. düşünmeye başla. Deki elma çok tatlıydı. Suluydu. Damak tadıma göreydi. Ama bu ağaç beni tanımaz ki nasıl bu kadar zevkime münhasır bu kıvamda bir aşçılık ile sunmuş bana o dal ellerinden sunmuş bu elmayı. Hem ben yedim tad aldım. Ama yutkundum. Kontrol benden kayıp oldu. Vucudumda o elma şimdi kanıma böbreklerime karaciğerime damarlarıma yayılıyor. Posası ayrı bir yerde atılmak için depolanıyor.

Evet yaşasın Oleyyyyyy buldum onu. İşte O . her şey O . Yalnız O. Evet O var her hucrede her zerrede her atomda.. evet evet O var O.. buldum seni sobeledim seni. Sıyrıldım artık bu saçma sapan dertlerimden. Çünkü O var. Ve onun elinde güçevet O nun gücu adına bir otum ben taş ve toprağı delen. Evet ot taş toprağı delecek kuvvette değil amma O nu bildiği için o taş ve toprağı deliyor. O halde bende artık ot gibiyim. Hangi taş hükmünde keder çıkarsa karşıma O nun ile deler geçerim keyfimide bozmam. Al benden bu kadaranlarsan mutluluk seni elbet  yakalar.. daha da çözemesen bu satırları ebedi problemler yakandan tutup yakalarYORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Süleyman Yasin AKDENİZ HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
Usta Kalem Ferudun Özdemir'in GÜLNİHAL Kitabı Okuyucuları ile Buluştu Almakta Acele Edin
Usta Kalem Ferudun Özdemir'in GÜLNİHAL Kitabı Okuyucuları ile Buluştu Almakta Acele Edin
Kaleme aldığı kitapları büyük bir ilgiyle takip edilen Ferudun Özdemir, bu sefer bir romanla okurlarının karşısına çıkıyor.
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
KURTULUŞUN ANAHTARI NAMAZ
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
N.Arslan CANKORU
SAYILMAZ
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Ediz SÖZÜER
İbadetin Yüksek Hakikatini Keşfetmek (Risale-i Nur Eğitim Programı-3)
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
İbrahim Faik BAYAV
Mülk Suresi, Ayet: 16 ve 17
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Elif TAVŞU
ŞİMENDİFER İLE BEKÂYA DOĞRU
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Çok İLGİNÇ ve İbretlik bir “SİMİTÇİ Olayı” Tezatlıklarda Boğulma Yaratılan İlk İnsanın Cenneti Neredeydi? “%98 EVET Çıksa bile Tanımayacağız!!!”
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Mehmet GÖÇMEZ
HUZUR
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Veysel DİNÇ
YANSIYAN SESLER
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
SON YORUMLANANLAR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim