13 Eylül 2019, 11:34 - 
Sevenleri Olarak Uyarıyorum Mehmet Fırıncı Ağabeyi Koruyun Muhafaza Edin Acil!

Sevenleri Olarak Uyarıyorum Mehmet Fırıncı Ağabeyi Koruyun Muhafaza Edin Acil!

Ben Üstad Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin duasına mazhar olmuş hizmeti Nuriyede çalışkan dediği Eğirdir kasabasını sevdirdi dediği Dedem Çilingir Ali Savranı hiç görmedim. Fakat Mehmet Fırıncı abiden nakil ile bi hatıradan haberdar oldum.


Mehmet Fırıncı abimizin naklettiği hatıra son şahidlerde geçmektedir aynen şu şekildedir.

 

"Isparta'ya Üstadı ziyarete gittim"

"Ben bir-iki gün sonra Isparta'ya Hazret-i Üstadı ziyarete gitmek için yola çıktım. Bursa'ya, İnegöl'e uğrayıp Isparta'ya gittim. Isparta'da Hazret-i Üstad yoktu. 'Eğridir'e gitti' dediler. Medresede Hüsnü Bayramoğlu Ağabey vardı. Ben o gün Eğridir'e gittim. Orada hizmetlerin tedvirinde Çilingir Ali Savran vardı. Onunla görüştük. Üstadın Barla'da olduğunu söyledi. O arada birden bire hava çok bozdu. Şiddetli bir kar fırtınasıyla göl haşin, dalgalı bir vaziyete girmişti. İki gece Eğridir'de kaldım. Hava biraz sakin görünüyordu. Ali Savran'a Demirci Salih Efeye, 'Beni bırakın, mutlaka ben Barla'ya gideceğim' diye ısrar ettim. Mevsim kış olduğu için onlar da bırakmak istemiyorlardı. Çarnâçar bıraktılar. Elbisem zayıftı. Ayaklarımı dolaklara sardılar. Boynuma uzun bir atkı ve külâh verdiler. İki de ekmek verdiler. Biri bana, birini de Üstad Hazretlerine vermek için. Ben öylece yaya olarak yola çıktım. (Mehmet Fırıncı)

 

 

Nasıl ki o gün dedem çilingir Ali Savran havanın fırtınası yolun meşakkati karşısında fırıncı abiye yardımcı olmuş Ve Üstadımız Bediüzzaman Said Nursi hazretlerine sağ sağlimen ulaşması için elinden geleni yapmış bende bugün onun torunu olarak Mehmet Fırıncı abinin ahirzaman fitne ve fırtınalarından saldırılarından muhafaza etmek maksadıyla yazıyorum. Zira Üstad Bediüzzaman ile bıraktığı vekil varisler arasında hiç bir fark yoktur varis vekil demek asıl demektir.Mehmet Fırıncı abiyi bilenler bilir ki naiftir kibardır halim Selimdir daima tevazu halindedir yüzü daima mütebessimdir daima iyi niyetlidir. Kimse ile tartışmaz atışmaz kavgası patırtısı olmaz. Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin tüm vekil ve varislerine bilhassa Bediüzzaman hazretlerinin vekili ahir varisi ahir talebesi Hüsnü Bayramoğlu ağabeye karşı çok muhabbet ve sevgisi vardır. Zaman zaman derslerde ve AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan müdafiliğinde siyasete karışıyorsunuz diye iftira edenlere karşı da zerre ehemmiyet vermeyip birlikte desteklediler. Fetöye karşı birlikte mücadele ettiler.

 

Fakat Son günlerde Hüsnü ağabeyin ciddi uyarı ve ikazlarda bulunduğu meselelerde uyarı yaptığı köşkçü dernekçi gençler Hüsnü ağabeyin uyarılarını dikkate almayarak hatta vekil ve varis ağabeye karşı tavır takınarak, Mehmet Fırıncı abiyi Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin kendisinden sonra yerine vekil ve varisi bıraktığı izlenimi oluşturarak Hüsnü ağabeyi değil Fırıncı abiyi dinleyin o bize sahip çıkıyor o Bediüzzamanın hakiki talebesi vesaire manasında algılar ile Mehmet Fırıncı abiye dehşetli bir tuzak ve zarar verme yolunu izlediler.

 

Halbuki Mehmet Fırıncı abimiz Hüsnü ağabeyin bu gençlere uyarı ikaz ve davetini biliyor. Güya bu uyarılara karşı Fırıncı abinin boşverin Hüsnü ağabeyin uyarı ikazlarını sizler benim devamımsınız kendimi sizde görüyorum diyerek bu ikaz ve uyarı alan gençleri Hüsnü ağabeyin Ve Nur davasının aleyhine yönlendirme yapıyor gibi lanse ediyorlar. Böyle acip ve dehşetli yalanı iftirayı red etmek gerekiyor. Mehmet Fırıncı abiye kurulan bu tezgahı yıkmak oyunu deşifre etmek gerekiyor. Evet buradan ilan ediyoruz ki Mehmet Fırıncı abi Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin vekil ve varisleri aleyhinde asla olmaz Hüsnü Bayramoğlu ağabeyin aleyhinde olmaz Hüsnü ağabeyin aleyhinde olan onu dinlemeyen Hüsnü ağabeyin ikaz ve uyarılarına davetlerine beş para ehemmiyet ve kıymet vermeyen sözler köşkçü hayalhanemci çınaraltıcı maksat114 çü çayhauscu gençlere Mehmet Fırıncı abi asla sahip çıkmaz çıkamaz. Hüsnü ağabeye karşı tavır ve duruş içinde olan bu gençlere karşı Mehmet Fırıncı abimizde daima Hüsnü ağabeyi dinleyin o vekil ve varistir gittiğiniz yol yanlıştır manasında eminim çok uyarı ve ikazları Mehmet Fırıncı abimizde yapıyordur diye inanıyoruz.

 

 Zira Hüsnü ağabeyin ikaz ve uyarı yaptığı bu gençlere Fırıncı abinin de aynı uyarıyı yapması Bediüzzaman Said Nursi hazretleri ve Risaleinur davasına Mehmet Fırıncı abinin bağlılığının neticesidir.

 

Peki neden benim naklettiğimin aksi istikametinde bir algı ortaya konuyor. İşte o algı dehşetli bir plan ve Nur davasına darbe ve düşmanlığın tezahürü olarak karşımıza çıkıyor. Ben bu oyunu kurulan tuzağı gördüğüm için dün dedem çilingir Ali Savran nasılki, Mehmet Fırıncı abiyi baddaniyeye sarmış, Fırtınadan korumak istemiş, Üstada ulaştırmış. Bugün bende o dedenin torunu olarak Mehmet Fırıncı abinin etrafını kontrolü dışında sarmışlar fırtına altında bırakmışlar baddaniye hükmünde muhafaza edilmesi için uyarıyorum Fırıncı abiye kurulan tuzakları bozuyorum.

 

Hüsnü ağabeyin videoda ikaz ve uyarı yaptığı bu gençler, bu fitneyi Mehmet Fırıncı abiyi kullanarak Nur taşında derslerde kürsüler alarak devam ettiriyor. Onlar önce Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin kendisinden sonra vasiyeti ile yerine mutlak vekil ve varisi olarak bıraktığı Hüsnü ağabeyi dinleyecekler, hürmet edecekler, muarız olarak rakibane çığır açmayacaklar ondan sonra Mehmet Fırıncı abi onları kabul eder.

 

Hem Hüsnü ağabeyin aleyhinde bulunsunlar Hem Mehmet Fırıncı abinin yanına gidip pozlar verip cemiyeti kandırsınlar. Bu duruma Mehmet Fırıncı abi göz yummuyor gerekeni yapacaktır diye bekliyoruz.

 

Zaten Mehmet Fırıncı abi Bedi dersanesinde sık sık Hüsnü ağabey ile Risale-i Nur dersinde bir araya geliyorlar. Şimdi o uyarıyı alan dernekçiler, Fırıncı abiyi sevdikleri noktasında samimi iseler Mehmet Fırıncı abinin de tabi olup dinlediği hürmette kusur etmediği Hüsnü ağabeyin dizi dibine gidecekler.

 

Eğer gitmezlerse zaten beni teyit etmiş Hem Fırıncı abiyi kendi emelleri için kullanıyor hem Hüsnü ağabey üzerinden Bediüzzaman Hazretlerine ve Nur davasına karşı münafıkane savaş açıyorlar demek olur ki o vakit bizler daha yüksek perdeden dün fetö ile mücadele ettiğimiz gibi bugün de bunlar ile mücadele etmekten bir adım geri durmayacağız.

 

Bu vesile ile Mehmed Fırıncı abiye sevgisi olanlar benim gibi yardımına koşsunlar bu fitne ve fırtınalar karşısında fırıncı abiyi Hüsnü ağabeyin kanatları altına alarak korusunlar. Zaman ittihadı İslam ittihadı Nur zamanı.  Zaman köşkçülerin dernekçilerin Bediüzzamanın vekil ve varislerine karşı tavır almalarını ikaz ve uyarılarına karşı banane diyen guruhlara karşı mücadele zamanı birşeyler çok geç olmadan...Risale-i Nur eserlerinin günden güne inkişafı, yer yüzünde yayılması ve rağbet görmesi, bir çok dilde tercüme olup okutulması; dar daire ile geniş daire meselelerinin perdelenmesini, kemiyet ile keyfiyetin bilinmemesini peşi sıra ortaya çıkardı.

Peki ortaya çıkan bu sorunlara karşı Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin kerametkarane müdahelesi, önlemi, tedbiri nedir? Bunun cevabını verdiğimizde hızlı bir şekilde bu problemler de çözüme kavuşacaktır.

Evet bu sorun ve sualin cevabını Bediüzzaman hazretleri hayatta iken ortaya koymuş, vermiştir. Oda şudur ki:

  Şimdi bütün talebelerin fevkinde diyerek değil, benim en yakınımda, hizmetimde olup bir derece tam tarz-ı hareketimi bilenler ve yakından görenler içinde, dört beş adamı mutlak vekil yapıyorum. Ben ölsem veya hayatta şuursuz kalsam, Nurlara karşı hizmetimin tarzını bilerek tam yapabilsinler. Şimdilik Tâhirî, Sungur, Ceylân, Hüsnü ve bir iki adam daha mutlak vekilim olarak vasiyet ediyorum.  Said Nursî

Daha bunlar gibi pek çok reçeteyi Üstadımız Bediüzzaman Said Nursi hazretleri ortaya koymuştur.

Peki vekil ve varislerin görevi nedir ki Bediüzzaman hazretleri ben ölsem hatta hayatta şuursuz kalsam diye ilan ederek kendi yerine Said Nursileri, kendisinden sonra yaşayan Bediüzzamanları vekil ve varis olarak bırakmıştır?

Evet vekil ve varislerin görevi, bu hizmeti nuriyeyi istikamet üzere, bidatlara, dalalet rüzgarlarına savrulmadan kıyamete kadar devam ettirmesidir.

Bu minvalde hakikata müteveccih olup bakıldığında Mehmet Fırıncılara, Kutlulara, Mehmet Birincilere vesairelere vekil ve varis vasfı Risale-i Nur da Bediüzzaman hazretleri tarafından verilmemiş, bu göreve getirilmemiş olan Nur hizmeti içindeki bütün abiler, vekil ve varis ağabeyleri dinlemek, ne diyor diye bakmak mecburiyetinde, zorundadırlar. 

Vekil ve Varis Ağabeylerimiz Risale-i Nurun asliyetini muhafaza noktasında, dün fetullahçı terör örgütünün Sadeleştirmesine sahteleştirmesine karşı çıktıkları gibi bu ağabeylerimizin tamamı Risale-i Nur'a lugat ekleme ve meal eklemeye de karşı çıkıyor, Üstadımız Bediüzzaman Hazretlerinin müsadesi olmadığını beyan ediyorlar. 

Bu bağlamda baktığınızda Risale neşriyatı yapıyorum diyerek, içine lugat ve meal koyan hangi yayınevi varsa zaten korsandır ve bu hizmeti nuriyeyi darbeliyor, Bediüzzaman hazretleri ile ters düşüyordur.


Bu hatırlatmayı yapmamın sebebi;  yaşayan Bediüzzaman olan vekil ve varisler dinlenmediğinde böyle arızalı hallerin zuhuru ve bu arızalı vaziyetlerin takipçi ve kitleleri ortaya çıkıyor. Daha sonra dernekler, vakıflar, yayınevleri, ajanslar aracılığı ile Nur hizmetleri,  " nura bizde hizmet ediyoruz " adı altında baltalanıyor.

Haliyle oluşan kitleye bakın. " Üstadın müsadesi yok, bıraktığı vekil ve varis ağabeylerin müsaadesi yok. "  denildiğinde,  " Fitne çıkarma, suyu bulandırma, ortalığı karıştırma, meslek ve meşrepler farklı olabilir. "  gibi bir çok savunma mekanızması ile karşılaşıyorsunuz.

 Geçtiğimiz günlerde, yaşayan Bediüzzaman olan, Üstadımızın hayatta kalan son vekil ve varisi Hüsnü ağabeyimizin bir video kaydı ile Nur Cemaatine bir uyarısı oldu. 

Orada Hüsnü ağabey aynen şöyle ilanatta bulundu. Altyazılı hazırlanmış olan bu videoyu can kulağı ile dinleyiniz, haberdar olunuz.


Yine Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin vekil ve varisleri, Risale-i Nur'u izahlı ders yapma hastalığına düşenlere şu ikaz ve ihtarlarda bulunmuşlardır:
Ben bütün bu beyanları, Bediüzzaman hazretlerini seven, Risale-i Nurlarını kabul eden, istifade eden biri olarak; kendisine Nurcu diyen, Vakıfım diyen herkesten bu neşriyat ve uyarı ve ikazları bekliyorum fakat göremiyorum yada sesleri çok sönük kalıyor. Bundan ötürü bu hizmet-i nuriyede, bu uyarılar dikkate alınarak bir hizmet anlayışı ve akışı devam etmiyor. Daha sonra bu malumat sahipleri ile bu malumatlara sahip olmayan kimseler karşı karşıya geldiğinde film kopuyor. Halbuki bu uyarıları yapan Vekil ve Varis ağabeyler herkesin iyiliğini, ahiretlerinin kurtulmasını ve hizmet-i Nuriye görevini en güzel şekilde, asliyetine uygun olarak o ruh ile devam etmesini, haklı olarak onlara verilen vazifeyi en güzel şekilde ve layıkı ile yerine getirerek yapıyorlar. Bunu dinleyip haberdar olanların; Allah razı olsun deyip, ikaz ve uyarılara kulak verip, doğrusu buymuş deyip, sahip çıkmaları  elzem oluyor.

 

Hüsnü Ağabeyin videoda uyardığı dernekler, köşkler, hayalhanemler, çınaraltılar, maksat114 gibi yerlere karşı, Mehmet Fırıncı abinin görevi; aynı uyarıları onlara yapmaktır. " Bana gelmeyin, ben dahi vekil ve varislere tabiyim. Ağabeyleri dinleyin, ben vekil ve varis değilim ki o ağabeyler dururken beni kendinize referans ediyorsunuz. "  diyebilmeli ki o gençler de doğruyu öğrensinler. Fakat kulağımıza gelen fısıltılar, Hüsnü ağabeyin uyardığı oluşumlar için, " bu gençler benim devamımdır " diye sahip çıkıp, koruyup kollama görevi üstleniyorsa, onlara nur taşında toplandıkları kürsülerde söz hakkı veriyorsa, orada durum değişir ki bu duruma reddiye vermek ve hakikatı daha yüksek şekilde dile getirmek gerekir. Susan gizleyen vebal altına girer. Bu vebalden kendimizi kurtarmak, ahirette mesul olmamak için bizlerde Allah'ın bize verdiği imkanlar çerçevesinde neşr etmemiz gerekiyor.

 

Zaten bugüne kadar Mehmet Fırıncı abinin " ben vekilim, varisim " dediğini kimse duymamış. Böyle bir düşünce ve eylemde olmamış. Peki kim ve kimler Hakiki varis vekiller dururken, onları perdeleyip gizleyip onların beyanlarını, ikazlarını görmezden gelip, her fırsatta bu uyarılar yapıldığında Mehmet Fırıncı abi arkasına gizlenip, " Üstadın talebesi ile beraberiz, bize dua etti " deyip kendi batıl efkar ve yollarını devam ettirenler ve bu kimselerin Risale-i Nur'da Üstadın vazifeli kıldığı vekil ve varis ağabeyleri dinlemeleri kulak, asmaları ne vakit olacaktır?  Hüsn-ü zannımızı ne zamana kadar sürdürmemiz gerekiyor yada açık açık bu konudaki reyleri nedir merdane söyledikleri söz nedir? Bilen varsa bize de anlatsın ki bizlerde cevabımızı alalım.

 

Bir diğer mesele ise Şükran Vahide hanımın ingilizceye çeviri hizmeti yaptığı Risale-i Nurlar. Bu konuda ingilizcesi kuvvetli bir tane nur talebesine ihtiyacım var. Hem Risale-i Nur'a vakıf, hem ingilizcesini mukayeseli okumuş birine danışmak istiyorum. Zira bazı kardeşlerimiz ingilizce tercüme Risale-i Nur'ları okuduklarında, Risale-i Nurun ruhuna uygun olmayan çeviriler ile karşılaştıklarını haber verdiler. Bu durumu tetkik etmeye yeni başladım. Bu konuda ulaştığım tespitleri sizlerle daha sonra paylaşacağım.

 

İttihad-ı İslam farz diye ilan eden Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin bütün talebelerini de vekil ve varis ağabeylerin etrafında kenetlenmiş olarak İttihad-ı Nur'u artık görmek istiyorum. İttihadı İslam için ittihad-ı nuru müdafaa edeceğim zira ihtilafı nur, ittihad-ı islamiyeye en büyük darbe demek olur. Meslek ve meşreb derslerini yine bu ağabeylerden görüp öğreneceğiz, onları dinleyeceğiz ve onları dinlemeliyiz.

 

Not: Gerek Ahmet Akgündüz gerek ümit şimşek gerek metin karabaşoğlu vesaireler her yazdığım itiraz ve yazılarım da beni Hüsnü ağabeye şikayet etme hastalığında olanlar var. Daha önce de akgündüzü savunacam derken uydurma makale kaleme alan Hüseyin Yılmaz hadisesi cereyan etmişti. O zaman da Ağabeyimizi rahatsız etmişlerdi. Ben kendi iradem aklım bilgi ve birikimim ile yazıyorum. İlmen yazdıklarıma cevabınız varsa ortaya çıkınız, yanlışsak yanlışsınız deyiniz. Bizler yanlışımızı göstereni görünce memnun olanlarız. Her ateiste cevap verip iman hizmeti yapıyorum diye ortaya çıkanlar, bu ortaya koyduğum hakikatler, mevzular karşısında müslüman kardeşleri olarak beni de bilgilendirsinler. Bugüne kadar verdiğim tepkiler, itirazlar, sorgulamalar aşağıdaki başlık ve linkler altındadır. Mertçe ve merdanece adımla, sanımla, yerimle yurdumla ortada açıktan bir şekilde yazar, çizer, konuşurken aynı şekilde karşımda muhatap görmek isterim. Fısıltıları sevmem, arkadan konuşmayı, iş çevirmeyi bilmem, ne görüyorsam neyi muhakeme etmişsem onu ortaya koyuyorum. Kısacası davamızın adamı olma yolundayız. Davasının adamı olanlar muhatabımdır.

Risale-i Nurları Sadeleştirmek Nuru Söndürmektir


Risale-i Nur'a ve Said Nursiye Gizli Fakat Çirkin Saldırı


Risale-i Nurca Yaşamak


Bediüzzaman Said Nursi Seyyid miydi?Çok Derin Ahmet Akgündüz Raporu


Bediüzzaman ve Risalelerine Nurcu Maskesiyle Darbe İndirenler Deşifre OlduNurcuların Sırtındaki Akrep ve Akrepleri Deşifre (Her Yerde Yasaklanan Okutulmayan Yayılmasını engelledikleri işte o uyarılar!


Ümit ŞİMŞEĞİN Kulağını Kim ÇekecekRisale Haber Sitesinin Tetikçisi Ahmet AY ve Risale Haberin CHP İmamoğlu Eylemi Hakkındadır.Prof. Ahmet Akgündüzden 31 Mart Cumhur ittifakı Seçim Öncesi ilginç Yıldız Tilbe, Ayasofya, MEB denklemi Ve Recep Tayyip Erdoğan Reisi Cumhura haddini Aşan beyanına Gerçek Nurculardan Sert Cevap!


Nurculuktan Palabıyık Tarikatına Uzanan Profesör Ahmet Akgündüz Seruveni


Abdulhamid Han Oyunu ile Bi Profesör bi Yazar Eskisi Nakavt Oldu Sırada ki Gelsin!Prof. Ahmet AKGÜNDÜZ'e Araştırmacı Yazar Süleyman Yasin AKDENİZ'den Reddiye


Bazı Nurcu kardeşlerim: “Saidi Nursî, Mehdi” diyor! Bu taassup, Hadislere muhaliftir! / Kerem Önder'in Sözlerine Reddiye


Reis-i Cumhurumuz Recep Tayyip ERDOĞAN'a, Bediüzzaman Sarığı ve Cübbesi Giydirilirse Ne Olur?


Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Risale-i Nur ve Bediüzzaman'a Sahip Çıktı


Fetö Niçin Risale-i Nur'u Kullandı


Senai Demirci'nin Çok Tepki Çeken Said Nursi’nin vekili kim Yazısına Cevabımız!


Bediüzzaman Risale-i Nur için Neden Yazdırıldı Demiştir Merak Edilen Cevaplar ?


Risale-i Nur'da Fıkhi Tespitler


Araştırmacı Yazar Süleyman Yasin Akdeniz Mustafa İslamoğlunu Uyardı


Dost Tv Hocalarından Nurettin Yıldız Hocaya Araştırmacı Yazar Süleyman Yasin Akdeniz'den Sorular


Mustafa Sungur Ağabey Kitap Yazmaya Nasıl Bakıyordu?


Risale-i Nura İlk Hangi Kitaptan Başlamalıyım?


Bediüzzamanın Himmet Ya Gavsı Geylani Sözü Ne Demektir?


Risale-i Nur Kuranı Kerimin Tamamının Tefsiridir


Sosyal Medyada Kadınlı Erkekli İslami Sohbetler ve Tehlikesi


Risale-i Nur’u Anlatmak İçin Kitap Yazmak Doğru mu?


Risale-i Nurlar Nasıl Anlaşılır ?Bediüzzaman'a Çamur Atmakta Moda mı Oldu ?Bediüzzamanın Varisleri Niçin Hükümeti Destekliyor ?


Risale-i Nur Kurandan Üstün Tutuluyor Yalanına Dur Diyoruz?Selam Hudaya Tabi Olanların Üzerine Olsun

Saffı Evvel Talebe-i Nur Çilingir Ali Savran Torunu
Son Nefesine Kadar Nurun Müdafii ve Muhafızı 
Süleyman Yasin AKDENİZ


DEVAMI GELECEK..YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Araştırmacı Yazarlar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Süleyman Yasin AKDENİZ HABERLERİ
ÖZEL RÖPORTAJ
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
CEMALEDDİN HOCANIN ARDINDAN..
Bizler Cemalettin Bal Hocamızın muvahhid bir mümin; Kur'an Hizmetkarı bir müftü olduğuna aynel-yakin şahidiz. Kur'an talebelerine verdiği önem, inşa ettirdiği Hafızlık Kurslarının işleriyle bizatihi ilgilenmesi, personelinin derdinde sıkıntısında varıyla yoğuyla koşan,kendisiyle uğraşan ona iftira edenlere dahi beddua etmeyen yine onları dualarıyla uğurlayan bir hocamız olduğuna şahidiz.
 
YAZARLARIMIZ
Y
Metin ALKAN
EVLAT ANA BABA HUKUKUNA RİAYET ETMELİDİR..
Y
Mehmet GÖÇMEZ
ANMAK MI ANLAMAK MI
Y
SERDAR BOZDOĞAN
TARİH BİZİ ÇAĞIRIYOR BİZDE TARİHE YENİDEN ÇAĞ AÇTIRIYORUZ
Y
Nurcan CANKORU
GİZLİ SIRLAR
Y
Pınar SÖNMEZ
AŞK BİR NOKTA
Y
Hatice BAŞKAN
KADINSIN
Y
Fatmanur KUŞ
SU GİBİ AZİZ OL EVLADIM
Y
Duygu Gürses DİKEN
MALINI BAĞIŞLAYAN ELBETTE KURTULUŞA ERMİŞTİR..
Y
Zeynep DEMİR
önce sela, sonra adın okunur minarelerden.
Y
Ayhan KÜFLÜOĞLU
Eşyayı gösteren Rabbimiz’in varlığı, o eşyadan daha zahir ve kesin
Y
Nur KABADAYI
Umut Ederek Yaşamak
Y
Büşra ŞENTÜRK
Sen Kaderim Misin
Y
Büşra Nur GECE
Mabede İsmet; Meryem'e Betül Sıfatı Yakışır...
Y
Merve DİKİCİ
TEVEKKÜL KIL
Y
Ebru ATA
KIYIYA İNSANLIK VURDU
Y
Mustafa KAYALI
ZAMAN VE MEKÂNDA KIBLEMİZ
Y
Türker ELMAS
NUR ve HAKİKAT AVCILIĞI
Y
Nagihan ZENGİN
Ademiyetten Kemaliyete İrfan Yolculuğu
Y
Öznur MACİT
bir b/akış bir yürüyüş (04,05,14 Eskici dergi yayınlandı)
 
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
CAĞALOĞLU KOMİTESİ NİYET OKUMA MAHARETİ HADDİNDEN TECAVÜZ EDENİN HADDİNİ BİLDİRMEK MEHMET FIRINCI ABİ’YE SALDIRAN FETÖCÜLER(!)
 
KONUK YAZARLARIMIZ
K
İsmail GENÇ
İnsanız ve İnsanlığı Özlüyoruz
K
Emrah POLAT
Vahametlerle İmtihan ve Müracaat
K
Mehmed ESMER
Kubbetüs Sahra'yı tanıyacağız
K
Elif NİSA
Gerçekten İnsan Azar
K
Elif MUSLUOĞLU
Cemâli Bâ Kemâle Seyredelim
K
Fikriye AYYILDIZ
GAFLET
K
Merve YAĞMUR
ÖLMEDEN ÖNCE ÖLÜNÜZ
K
Fuat TÜRKER
Münafıklar Kavramıyorlar!
K
Hüray BOZBIYIK
TESETTÜRÜN VERDİĞİ HUZUR
 
VİDEO GALERİ
 
E-POSTA LİSTESİ
 
FOTO GALERİ
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 
ANKET

Web Sitemize Nasıl Ilaştınız?
 

Sitemizde yayınlanan haberlerde basın ahlakına, hukuk ilkelerine, insan hak ve özgürlüklerine bağlı kalacağımıza söz veririz. Yazarlarımızın yazılarıyla ilgili her türlü sorumluluk kendilerine aittir. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.

Adres : Sizde Araştırmacı Yazarlara Katılabilir Çalışmalarınızı Yayınlatabilirsiniz! arastirmaciyazarlar@gmail.com a Ad Soyad ve Yazar Resminizle birlikte gönderin değerlendirelim